Łatwa pożyczka dla firm w Provident

Właściciele firm mówią, że początkujący przedsiębiorca nie ma szans jak chodzi o gdy chodzi o uzyskanie pożyczki w banku. Co prawda, Idea Bank reklamuje swe niektóre kredyty jako nawet dla całkiem nowych firm, ale w rzeczywistości podobno (jak twierdzi wielu przedsiębiorców) tak wcale nie jest i że nawet w Idea Banku nowa firma nie ma szans otrzymać kredyt bez zabezpieczenia. Są jednak i tacy którzy twierdza, że jako całkiem świeżo upieczeni przedsiębiorcy kredyt w Idea Bank otrzymali, bez zabezpieczenia. Prawda zatem może leżeć pośrodku, może potrzeba wykazać się dobrym biznes planem, może jeszcze coś innego.

Z pomocą nowym firmom które w banku kredytu otrzymać nie zdołały (nie próbowały, bo wiedzą, że nie mają na to cienia szansy) przychodzi Provident Polska S.A. Firma ta oferuje pożyczkę dla firm w kwocie do 10 tysięcy złotych i zdumiewa to że, jak piszą na swej stronie internetowej, wymagania jak chodzi o zdolność kredytową są praktycznie żadne. Czytamy tam bowiem o minimum formalności, że wystarczy dowód osobisty, wydruk CEiDG z ostatnich 30 dni oraz adres e-mail. I to wszystko, tak przynajmniej wynika z oferty na www Provident Polska.

10.000 zł. zapewne nie urządza niektórych firm, ale dla wielu zwłaszcza tych mniejszych jest to wystarczający zastrzyk gotówki. Problem jednak w tym, że koszty takiej pożyczki do kosztów bankowych kredytów firmowych mają się mniej więcej tak, jak koszty pożyczki Provident dla osób prywatnych do kosztów bankowych kredytów gotówkowych. Pożyczka Provident jest od nich kilka razy droższa: https://komentarz.net.pl/2018/07/07/pozyczka-bez-bik-jako-kredyt-dla-firmy-rewelacja/. Provident Polska bowiem nie jest bankiem lecz parabankiem a pożyczki takich instytucji finansowych generalnie są znacznie droższe niż bankowych. Czy warto zasilić swój budżet firmowy taka pożyczką? Niech każdy dokona sobie rzetelnej kalkulacji, bo sytuacje są indywidualne.