Finansowanie firmy – wstęp

Na bazie naszych doświadczeń zawodowych a więc praktycznego doradztwa z zakresu dotacji i funduszy oraz generalnie pozyskiwania finansowania dla firm, postanowiliśmy stworzyć ten serwis aby posłużył swą zawartością naszym rodzimym firmom, jak największej rzeczy przedsiębiorców. Publikujemy tutaj najczęściej przewijające się w naszej (doradców, prawników) pracy zagadnienia tematyczne z wyjaśnieniami, udzielone przez nas i naszych kolegów porady prawne, opinie. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie będzie to zasobna baza zawierająca rozwiązania problemów oraz odpowiedzi na pytania i wątpliwości najczęściej nurtujące przedsiębiorców będących (potencjalnymi) beneficjentami.

Chcielibyśmy aby ten (skromny jeżeli chodzi o szatę graficzną i szablon strony) portal przyczynił się do pełniejszego wykorzystania dotacji i funduszy przez nasze rodzime firmy, taki cel nam przyświeca. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno czasem o inne sposoby finansowania, jak trudno czasem otrzymać kredyt, zwłaszcza początkującemu przedsiębiorcy, a jeśli nawet jest dostępny, to czym może się skończyć dlań wpadnięcie w pułapkę kredytową i jak z kolei nietrudno popaść w tego rodzaju kłopoty finansowe. Nawet jeżeli pomysł na biznes jak też i biznes plan są świetne.

Prosimy pamiętać o tym, że może okazać się iż informacje zawarte na tym portalu mogą być już nieaktualne w chwili gdy zapoznają się Państwo z nimi. Jednocześnie informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wynikłe z wykorzystania prezentowanych tu informacji i z zastosowania się do zawartych tu porad.